Lista pomocy i zeszytów w zakładce
Strefa Rodzica - pomoce szkolne.
Pomoce szkolne i zeszyty 2020/2021
100. rocznica Bitwy Warszawskiej
"Bitwa Warszawska była arcydziełem sztuki wojennej. Ktoś nazwał ją postumentem pomnika Piłsudskiego." /B. Urbankowski/
15 sierpnia 2020 r. obchodzimy setną rocznicę jednej z największych bitew w historii świata - Bitwy Warszawskiej. Jej głownym strategiem, a jednocześnie "ojcem" zwycięstwa, które pozwoliło uchronić Polskę i Europę przed bolszewizmem był Patron naszej szkoły - Marszałek Józef Piłsudski.
Cud nad Wisłą zawdzięczamy także innym wielkim Polakom m. in.: Tadeuszowi Rozwadowskiemu, Józefowi Hallerowi, Władysławowi Sikorskiemu, Edwardowi Rydzowi Śmigłemu.
CHWAŁA I CZEŚĆ BOHATEROM!
W 76 rocznicę wybuchu powstania warszawskiego, o godzinie "W" wybuchło 63-dniowe powstanie, w którym uczestniczyło około 50 tysięcy młodych ludzi... Dziś po raz kolejny w całej Polsce zawyły syreny, by uczcić powstańczych Bohaterów. Zatrzymaj się, pomyśl...
Dziś idę walczyć - Mamo!
Dziś idę walczyć - Mamo!
Może nie wrócę więcej,
Może mi przyjdzie polec tak samo
Jak tyle, tyle tysięcy
Poległo polskich żołnierzy
Za Wolność naszą i sprawę,
Ja w Polskę, Mamo, tak strasznie wierzę
I w świętość naszej sprawy
Dziś idę walczyć - Mamo kochana,
Nie płacz, nie trzeba, ciesz się, jak ja,
Serce mam w piersi rozkołatane,
Serce mi dziś tak cudnie gra.
To jest tak strasznie dobrze mieć Stena w ręku
I śmiać się śmierci prosto w twarz,
A potem zmierzyć - i prać - bez lęku
Za kraj! Za honor nasz!
Dziś idę walczyć - Mamo!
Pożegnanie Absolwentów
Po 9 latach nauki mury naszej szkoły opuścili kolejni Absolwenci - rocznik 2005(6). Jedenaścioro młodych ludzi kontynuować będzie naukę w Rzeszowie, Sędziszowie Małopolskim i Ropczycach.
Pożegnaniu ósmoklasistów towarzyszył wachlarz uczuć i emocji. Było poważnie - ostatni raz niesiony Sztandar szkoły, ostatni raport Przewodniczącego SU, ostatni raz odebrane świadectwa i nagrody. Były łzy wychowawcy - bo jakże to żegnać po 5 latach "swoje dzieci"? Były radość i śmiech - śmieszne filmiki i, nieco sentymentalne, prezentacje multimedialne, świetna kronika szkolnego życia. Były prezenty od klasy VII. Nie zabrakło wyrazów wdzięczności, a w rękach nauczycieli i pracowników obsługi pojawiłł się ich symbol - kwiaty.
Kochani Absolwenci - dziękujemy za minione 9 lat. Życzymy Wam szczęścia i spełniania marzeń:-)
Zapraszamy także do filmowo-fotograficznych wspomnień zamieszczonych w dalszej części artykułu.
17
Wyjątkowe zakończenie roku szkolnego 2019/2020
Koronawirus, który pojawił się w naszym kraju 4 marca 2020 r. skutecznie skomplikował nasze szkolne życie. Najpierw przymusowa przerwa w tradycyjnej nauce, a tuż za nią kilkumiesięczne nauczanie zdalne. Nawet zakończenie roku nie mogło sie odbyć zgodnie z tradycją...
Uczniowie poszczególnych klas przychodzili po odbiór świadectw co pół godziny i spotykali się tylko z p. Dyrektorem i Wychowawcą. Oczywiście wszystkiemu towarzyszył reżim sanitarny.
Niemniej jednak wszystkim Uczniom gratulujemy promocji. Bardzo cieszą nas wysokie średnie wielu z Was, które uhonorowane zostały świadectwami z biało-czerwonym paskiem i nagrodami książkowymi ufundowanymi przez wspaniałą Radę Rodziców.
Klasy: I,II,III,IV,V,VI - z Dyrektorem szkoły oraz Wychowawcami.
Powyżej - Oddział zerowy z Dyrektorem szkoły oraz WychowawczyniąKlasy: VII i VIII z Dyrektorem szkoły oraz Wychowawcami
...a 31 lipca wyniki Egzaminu ósmoklasisty.
Od Egzaminu ósmoklasisty minął miesiąc. Pandemia koronawirusa przesunęła go o około 10 tygodni, dlatego wyniki poznamy dopiero 31 lipca 2020 r. Emocje pewnie już nieco opadły, dlatego przypominamy Wam "spokojnie" te wyjątkowe 3 dni. Zamaskowani, ale pełni werwy zasiedli na hali sportowej, by podjąć walkę z egzaminacyjnymi zadaniami. O wynikach poinformujemy za 3 tygodnie;-)
Pierwszacy doradzają: "Bezpieczne wakacje"
Nasi wspaniali, kreatywni pierwszoklasiści (już drugoklasiści od września) przygotowali wspaniały filmik, w którym udzielają wielu mądrych rad na temat bezpiecznego spędzania wakacji. Minęły 2 tygodnie odpoczynku, więc warto je sobie przypomnieć.
Wakacje, nadeszły wakacje!!!
Kochani Uczniowie, Nauczyciele, Pracownicy obsługi, Rodzice! Pora odpocząć od szkoły. W dobie zdalnej nauki brzmi to może nieco dziwnie, wszak kilka miesięcy nie pokazywaliśmy się w niej. Niemniej jednak zasłużyliśmy wszyscy na prawdziwy relaks i odpoczynek.
Życzymy każdemu z osobna zdrowych, spokojnych, radosnych wakacji. Uważajcie na siebie, zwłaszcza na drodze i nad wodą. A we wrześniu, jesli tylko sytuacja pozwoli, zjawcie się w pełnej krasie w naszej szkole.
WSPANIAŁYCH WAKACJI!!!
KOCHANI ÓSMOKLASIŚCI
Od jutra przez trzy dni trzymamy za Was kciuki. Czeka Was pierwsze wielkie wyzwanie - Egzamin ósmoklasisty.
Życzymy Wam nie tylko powodzenia, ale i spokoju, "zelaznych" nerwów i zdrowia. Bedzie dobrze, jesteście NAJ!!!
Zasady przeprowadzania egzaminu ósmoklasisty 2019/2020
Ministerstwo Edukacji Narodowej we współpracy z Głównym Inspektoratem Sanitarnym i z Centralną Komisją Egzaminacyjną, przygotowało szereg wytycznych przeciwepidemicznych, które zapewnią dzieciom, uczniom, nauczycielom i pracownikom szkół i placówek bezpieczne warunki przeprowadzenia egzaminu ósmoklasisty w czasie epidemii związanej z COVID-19.
Najważniejsze zasady przeprowadzania egzaminu ósmoklasisty
w Szkole Podstawowej nr 1 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego
w Sędziszowie Małopolskim w 2020 r.Podstawa prawna:
Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 19 maja 2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19Harmonogram egzaminów:
Egzamin ósmoklasisty potrwa od 16 do 18 czerwca. Termin dodatkowy odbędzie się od 7 do 9 lipca. Wyniki egzaminu zostaną ogłoszone do 31 lipca. Szkoły otrzymają wtedy również zaświadczenia.
§1
Zdający oraz inne osoby biorące udział w organizowaniu
i przeprowadzaniu egzaminów- Na egzamin może przyjść wyłącznie osoba zdrowa (zdający, nauczyciel, inny pracownik szkoły[1]), bez objawów chorobowych sugerujących chorobę zakaźną.
- Zdający, nauczyciel oraz każda inna osoba uczestnicząca w przeprowadzaniu egzaminu nie może przyjść na egzamin, jeżeli przebywa w domu z osobą na kwarantannie lub izolacji w warunkach domowych albo sama jest objęta kwarantanną lub izolacją w warunkach domowych.
- Rodzic/Prawny opiekun nie może wejść z dzieckiem na teren szkoły, z wyjątkiem sytuacji, kiedy zdający wymaga pomocy np. w poruszaniu się.
- Zdający nie wnoszą na teren szkoły zbędnych rzeczy, w tym książek, telefonów komórkowych, maskotek itp.
- Na egzaminie każdy zdający korzysta z własnych przyborów piśmienniczych, Jeżeli szkoła zdecyduje o zapewnieniu np. przyborów piśmienniczych albo kalkulatorów rezerwowych dla zdających – konieczna jest ich dezynfekcja. W przypadku materiałów jednorazowych, których zdający nie zwracają, dezynfekcja nie jest konieczna. Zdający nie mogą pożyczać przyborów od innych zdających,
- Szkoła nie zapewnia wody pitnej. Na egzamin należy przynieść własną butelkę z wodą,
§2
Środki bezpieczeństwa osobistego
- Czekając na wejście do szkoły albo sali egzaminacyjnej, zdający zachowują odpowiedni odstęp (co najmniej1,5 m) oraz mają zakryte usta
i nos. - Na teren szkoły mogą wejść wyłącznie osoby z zakrytymi ustami i nosem (maseczką jedno- lub wielorazową, materiałem, przyłbicą –
w szczególności w przypadku osób, które ze względów zdrowotnych nie mogą zakrywać ust i nosa maseczką). Zakrywanie ust i nosa obowiązuje na terenie całej szkoły, z wyjątkiem sal egzaminacyjnych po zajęciu miejsc przez zdających. - Zdający są zobowiązani zakrywać usta i nos do momentu zajęcia miejsca
w sali egzaminacyjnej. Po zajęciu miejsca w sali egzaminacyjnej
(w trakcie egzaminu) zdający ma obowiązek ponownie zakryć usta i nos, kiedy:- podchodzi do niego nauczyciel, aby zweryfikować poprawność zakodowania arkusza,
- wychodzi do toalety,
- kończy pracę z arkuszem egzaminacyjnym i wychodzi z sali egzaminacyjnej.
- Zarówno zdający, jak i członkowie zespołu nadzorującego mogą – jeżeli uznają to za właściwe – mieć zakryte usta i nos w trakcie egzaminu, nawet po zajęciu miejsca przy stoliku/stanowisku egzaminacyjnym
(w przypadku zdających) lub kiedy obserwują przebieg egzaminu, siedząc albo stojąc - Zdający, którzy ze względów zdrowotnych nie mogą zakrywać ust i nosa maseczką, mogą nosić przyłbicę albo, jeżeli nie mogą również korzystać
z przyłbicy, przystąpić do egzaminu w odrębnej sali egzaminacyjnej.
W takiej sytuacji minimalny odstęp, jaki musi zostać zachowany pomiędzy samymi zdającymi oraz zdającymi i członkami zespołu nadzorującego, wynosi 2 m.
§4
Dodatkowe procedury bezpieczeństwa w dniu egzaminu
- Należy unikać tworzenia się grup zdających przed szkołą oraz przed salą egzaminacyjną przed rozpoczęciem egzaminu oraz po jego zakończeniu.
- Należy poinstruować zdających, aby wrażeniami po egzaminie dzielili się między sobą z wykorzystaniem mediów społecznościowych, komunikatorów, telefonicznie, a unikali spotkań w grupie, np. przy wejściu do szkoły.
- Zdający może opuścić na stałe salę egzaminacyjną (jeżeli zakończył pracę z arkuszem) najpóźniej na 15 minut przed czasem wyznaczonym jako czas zakończenia pracy z arkuszem. W ciągu ostatnich 15 minut przed zakończeniem egzaminu (nawet jeżeli zdający skończył pracę
z arkuszem egzaminacyjnym) zdający nie opuszczają sali egzaminacyjnej.
Na podstawie
Dla Mamy...
Jesteś Mamo skarbem mym,
Kocham Ciebie z całych sił.
Jesteś wszystkim tym co mam,
Wszystko Tobie jednej dam...
UWAGA!!!
Ministerstwo Edukacji Narodowej informuje, że w szkołach będą miały miejsce :
Od 25 maja br.:
możliwość wznowienia zajęć opiekuńczo-wychowawczych dla uczniów klas I-III szkół podstawowych z elementami zajęć dydaktycznych;
organizacja konsultacji na terenie szkoły dla uczniów klas VIII szkół podstawowych;
Od 1 czerwca br.:
organizacja konsultacji dla uczniów wszystkich klas ze szkół dla dzieci i młodzieży.
Harmonogram rekrutacji 2020/2021
Ósmoklasiści, to informacje dla Was!
Poniżej zamieszczamy link dotyczący terminów rekrutacji do szkół ponadpodstawowych.
Św. Jan Paweł II - PAPIEŻ NADZIEI
18 maja mija setna rocznica urodzin świętego Jana Pawła II. To niezwykłe wydarzenie przychodzi nam celebrować w wyjątkowym czasie. Tym bardziej jednak oddajmy hołd tej niezwykłej Postaci..
Ks. kardynał Stanisław dziwisz napisał: "Na naszej polskiej ziemi przyszedł na świat człowiek, którego życie okazało się wyjątkowym darem dla Kościoła i całego świata. Temu człowiekowi było na imię Karol. Karol Wojtyła. Od 16 października 1978 roku Karol Wojtyła przybrał nowe imię Jana Pawła II."
Szkolny Konkurs Matematyczny
W zakładce "Konkursy-osiągnięcia" zamieszczone są wyniki
Szkolnego Konkursu Matematycznego.Zajrzyjcie, warto:-)
Wszystkim uczestnikom, zwłaszcza zwycięzcom, laureatom, nagrodzonym serdecznie gratulujemy!!!
Ogloszenie_wynikow_szkolnego_konkursu.docx
***Gdyby plik nie chciał sie otworzyć, trzeba kliknąc "ok".
8 maja - Dzień Bibliotek i Bibliotekarzy
"Książka nierozdzielny towarzysz, przyjaciel bez interesu, domownik bez uprzykrzenia."
Ignacy Krasicki
Naszej Pani Ani
życzymy wszystkiego najlepszego:-)
Ogłoszenie w sprawie działalności oddziału przedszkolnego
Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1
im. Marszałka Józefa Piłsudskiego
w Sędziszowie Małopolskim informuje,
że z uwagi na brak możliwości spełnienia wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego
i Ministerstwa Zdrowia
w związku zapobieganiem, przeciwdziałaniem
i zwalczaniem COVID-19
za zgodą organu prowadzącego,
zawiesza na czas
od 6 maja 2020 r. do 24 maja 2020 r.
działalność oddziału przedszkolnego
w Szkole Podstawowej nr 1 im. Marszałka Piłsudskiego w Sędziszowie Małopolskim.
Narodowe Święto Trzeciego Maja
[...]Brzmi Polonez Trzeciego Maja! — Skoczne dźwięki
Radością oddychają, radością słuch poją;
Dziewki chcą tańczyć, chłopcy w miejscu nie dostoją —
Lecz starców myśli z dźwiękiem w przeszłość się uniosły,
W owe lata szczęśliwe, gdy senat i posły,
Po dniu Trzeciego Maja, w ratuszowej sali,
Zgodzonego z narodem króla fetowali,
Gdy przy tańcu śpiewano: Wiwat król kochany!
Wiwat Sejm, wiwat Naród, wiwat wszystkie Stany![...]"fr. Koncert Jankiela/"Pan Tadeusz"
2 maja - Dzień Flagi
WYWIEŚ FLAGĘ !!!
Biało - Czerwona:
- symbol polskości, patriotyzmu, tęsknoty za krajem, świadek bitew, wojen
- ta spod Monte Cassino i Tobruka, wieszana w opkupowanej Warszawie przez Zośkę, Rudego i Alka,
- powiewająca dumnie na polskich ulicach, placach, urzędach, szkołach,
- wyznaczająca kierunek rejsu polskim okrętom
- okrywająca trumny tych, którzy oddali swe życie za ojczyznę...
Pierwsza rocznica nadania imienia naszej szkole
Miało być inaczej - uroczyście, z Mszą św., ze sztandarem, z udziałem Gości i całej szkolnej społeczności. W murach naszej szkoły powinny dziś rozbrzmiewać patriotyczne pieśni wykonywane nie tylko przez nas, ale także przez uczestników gminnego konkursu.
Dziś pierwsza rocznica nadania imienia naszej szkole i poświęcenia sztandaru. Jej obchody przenosimy z naszych serc i pamięci do internetu - tego wymaga sytuacja, w której się znaleźliśmy. Spójrzmy na kilka zdjęć...
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Wszystkie