• 105. rocznica Odzyskania Niepodległości

• "Jedynie czyn ma znaczenie. Najlepsze chęci pozostają bez skutku,o ile nie pociągają za sobą następstw praktycznych".

Tegoroczne obchody święta niepodległości z udziałem naszej społeczności szkolnej można podzielić na kilka części.

10 listopada 2023 r. o godz. 11.11 odśpiewaliśmy hymn Polski. Następnie z zainteresowaniem obejrzeliśmy program artystyczny w wykonaniu starszych klas. Z zapartym tchem uczestniczyliśmy w premierze filmu o Marszałku Piłsudskim (w całości zrealizowanego podczas zajęć ZKK prowadzonych przez P. G. Burego). Na koniec zaśpiewaliśmy kilka pieśni legionowych.

Finałem obchodów tej pięknej rocznicy był udział pocztu sztandarowego naszej szkoły w uroczystości gminnej.

• Szkoła do hymnu 2023

• W odpowiedzi na kolejne już zaproszenie szkół przez MEiN do wspólnego odśpiewania "Mazurka Dąbrowskiego" 10.11. 2023 r. o godz. 11.11 przystąpiliśmy z dumą do tej akcji.

​​​​​​​Oto relacja:

• Szkoła pamięta 2023

• Nasza szkoła kolejny raz uczestniczy w akcji  SZKOŁA PAMIĘTA. Z tej okazji odwiedzamy cmentarz parafialny, modlimy się, palimy znicze na grobach nieżyjących już pracowników szkoły oraz na grobie żołnierskim.

„Szkoła pamięta” to akcja Ministerstwa Edukacji i Nauki. Odbywa się w okresie, w którym wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. W ten sposób inicjatywa nawiązuje do polskiej tradycji świąt zadusznych.

Celem akcji jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności.

Serwis Rzeczypospolitej Polskiej