• Wśród nocnej ciszy...

• Niech magiczna noc wigilijnego wieczoru
            przyniesie wszystkim spokój i radość.
            Niech każda chwila Świąt Bożego Narodzenia
            żyje własnym pięknem,
            a nadchodzący 2024 rok
            obdaruje pomyślnością i szczęściem.

Najpiękniejszych Świąt Bożego Narodzenia,
            i spełnienia marzeń w nowym roku

Dyrektor wraz ze społecznością
            Szkoły Podstawowej nr 1 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego
            w Sędziszowie Małopolskim

• Uzależnieniom mówimy "nie"!

• Na początku grudnia rozstrzygnięty został konkurs o tematyce antyuzależnieniowej, nad którym czuwało SK PCK . Prace plastyczne oraz prezentacje wzbudziły zachwyt komisji konkursowej.

Wszyscy uczestnicy otrzymali zasłużone, atrakcyjne  nagrody.

• „Każdy ma coś, co może dać innym”

• „Jakże byłoby pięknie, gdyby każdy z nas mógł wieczorem powiedzieć:

dzisiaj zrobiłem gest miłości wobec drugiego”

(Papież Franciszek)

Dając, dostajemy. Ta myśl przyświeca nam od lat, zwłaszcza wtedy, gdy nasze serca otwierają się na potrzeby innych ludzi podczas organizowanych akcji charytatywnych.

W tym roku Rada Rodziców i Szkolne Koło Wolontariatu zorganizowały taką akcję dla chorego Kacperka - to jesienny  kiermasz zdrowych przekąsek.

Dzięki nieocenionemu zaangażowaniu Rodziców i całej społeczności szkolnej zebraliśmy pieniądze na leczenie małego Bohatera. Przekazano je rodzicom.

KACPERKOWI ŻYCZYMY SZYBKIEGOPPOWROTU DO ZDRÓWKA

• Św. Mikołaj znów do nas zawitał!

• Mikołajki to jeden z najmilszych dni w roku. Jak co roku gościliśmy wspaniałego Gościa, który rozdał prezenty grzecznym uczniom i pracownikom. Niektórym zafundował małe wycieczki, innym osłodził życie łakociami. Nie zabrakło niespodzianek.

Święty Mikołaju, zapraszamy za rok!

• Szkolne Koło Wolontariatu

• "Charytatywny"
            to inaczej: dobroczynny;
             filantropijny; humanitarny; miłosierny; zbożny.

Samo słowo pochodzi od łacińskiego terminu caritas, oznaczającego miłosierdzie wobec tych,
            którzy potrzebują pomocy.

Taką działalność prowadzi nasze Szkolne Koło Wolontariatu. Od kilku lat organizuje akcje pomocowe, a także współpracuje z wolontariuszami z innych szkół, w tym LO w Sędziszowie Małopolskim.

• "Życzliwość i uśmiech na twarzy otworzą każde drzwi"

• 21 listopada po raz kolejny w naszej szkole obchodzimy Światowy Dzień Życzliwości, Pozdrowień, dobrych uczynków i pozytywnych emocji   . Główną ideą Dnia Życzliwości jest uzmysłowienie i przypomnienie ludziom o tym, że tylko wzajemna życzliwość może stać się podstawa do budowania pokoju. Na szkolnym korytarzu można było zapoznać się z gazetką, poczęstować się dobrym słowem i przekazać je dalej. Przygotowana została Skrzynka Życzliwości, gdzie każdy mógł napisać coś miłego dla koleżanki, kolegi, nauczyciela. W klasach zorganizowano zabawę, w której uczniowie losowali imię i nazwisko kolegi/koleżanki, dla których starali się być bardziej życzliwym. Pod koniec tygodnia każdy próbował odgadnąć kim był jego tajemniczy, życzliwy kolega.

A. Ligęska

• Na świętego Andrzeja błyska pannom nadzieja.

• 30 listopada w naszej szkole odbyła się długo wyczekiwana zabawa andrzejkowa, najpierw dla klas młodszych, a następnie wieczorem dla klas starszych. Andrzejki, które na stałe wpisały się w scenariusz szkolnego kalendarza, są wspaniałą okazją do dobrej zabawy i jednocześnie źródłem szacunku dla tolerancji oraz obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię, uczą kreatywności, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji. Dyskoteka szkolna była okazją nie tylko do świetnej zabawy, ale także integracji szkolnej społeczności.

A. Ligęska