• "Szkoła pamięta"*

•  21 października 2022 r. gościliśmy w naszych murach P. dr. Jacka Magdonia, pracownika rzeszowskiego oddziału IPN.

W ramach wspomnianej w tytule akcji nasz Gość zaprezentował pouczającą prelekcję, której  tematem był "Wrzesień 1939". Wykładu uważnie wysłuchali uczniowie klas VII i VIII, a jego treść utrwalili dzięki wspaniałej wystawie zamieszczonej w holu szkolnym.

Panu Doktorowi Jackowi Magdoniowi serdecznie dziękujemy i liczymy na kolejne spotkania.

*„Szkoła pamięta” to akcja Ministerstwa Edukacji i Nauki. Odbywa się w okresie, w którym wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. W ten sposób inicjatywa nawiązuje do polskiej tradycji świąt zadusznych.

Celem akcji jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności.

• A może by tak pojechać w...Bieszczady?

• W miniony weekend troje naszych przyszłych Orląt wyjechało pod opieką P. M. Sady w Bieszczady.
            Cieszymy się, że przybywa w naszej szkole kandydatów do tej formacji. No i, jak przystało na przyszłe Orlęta i Strzelców, zachowywali się bezbłędnie, dbając nie tylko o wypełnianie poleceń, ale przede wszystkim o kulturę osobistą i zdyscyplinowanie.

Zwiedziliśmy - Komańczę – miejsca internowania kard. Stefana Wyszyńskiego.
            Nastęnie z Roztok Górnych – spacer szlakiem turystycznym na Jasło (ścieżka dydaktyczna szklakiem Konfederatów Barskich i walk z czasów I i II wojny światowej).

Drugi dzień zwiedzanie Muzeum Przyrodniczo – Łowieckiego w Nowosiółkach, a następnie zwiedzanie ruin Klasztoru Karmelitów Bosych w Zagórzu.

Dziękujemy Oliwii, Igorowi i Kordianowi za piękne reprezentowanie naszej szkoły!!!

• I znowu na podium!!!

• KASIA NA PODIUM
            28 i 29 września w Kolbuszowej przeprowadzono finały indywidualnych Mistrzostw SZS w Lekkiej Atletyce. Pierwsze w tym roku szkolnym dyplomy, medale i statuetki wręczały lekkoatletki: Anna Wielgosz (medalistka Mistrzostw Europy, Olimpijka z Tokyo) i Magdalena Niemczyk (wielokrotna mistrzyni Polski Juniorek).
            Jeden z nich wywalczyła Katarzyna Król w rzucie piłeczką palantową. W zawodach wzięło udział blisko 1000 młodych zawodniczek i zawodników z 25 powiatów województwa podkarpackiego.

Wyniki naszych zawodników:

• 3 miejsce – Katarzyna Król – rzut piłeczką palantową
            • 22 miejsce – Julita Wiktor – na 600m.
            • 32 miejsce – Iga Łoboś - skok w dal
            • 14 miejsce – Jakub Waleń - skok w dal
            • 30 miejsce – Maciej Daniel – 100m.
            • 21 miejsce – Szymon Hazik – pchnięcie kulą
            • 31 miejsce – Alicja Kozek - rzut piłeczką palantową

Gratulacje!!!

• Godziny pracy logopedy szkolnego

• LOGOPEDA SZKOLNY - P. mgr Dorota Wójtowicz-Rodzoń (od 14 października - piątek)

Godziny pracy:

CZWARTEK- 8.00 - 9.40

co drugi PIĄTEK - 8.00 - 9.40 / 7.15 - 9.40

• Godziny pracy pedagoga specjalnego

•  PEDAGOG SPECJALNY - P. mgr Danuta Jakubek.

Godziny pracy:

WTOREK - 13.00-15.00 (biblioteka)

ŚRODA  - 12.00  - 15.00 (biblioteka)

CZWARTEK - 10.00 - 13.15 (gabinet higienistki)