• Komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Ropczycach

• Po otrzymaniu pisma od PPIS w Ropczycach przekazujemy do Waszej wiadomości jego treść:

W związku ze wzrostem zachorowań na COVID-19 oraz faktem, że zakażenie koronawirusem pracownika szkoły/ucznia powoduje zawieszenie i dezorganizację zajęć w   placówkach,   Państwowy   Powiatowy   Inspektor   Sanitamy    w   Ropczycach   apeluje o szczepienie się przeciw COVID-19.

Szczepiąc się przerywamy łańcuch zakażeń, unikamy choroby i powikłań, jakie ona może nieść. Mimo, że osoby zaszczepione mogą zachorować, to szczepienie zwiększa prawdopodobieństwo łagodnego przebiegu choroby zakażnej. Osoby w pełni zaszczepione nie podlegają ustawowemu obowiązkowi kwarantanny, co może mieć wpływ na organizację zajęć w placówce.

Ponadto zachęcam do przestrzegania obowiązujących zasad reżimu sanitamego.

Podpisany PPIS w Ropczycach

mgr inż. Wacław Tabiasz