• Informacje Dyrektora szkoły

• ******************************************************

INFORMACJA

Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Sędziszowie Małopolskim jako administrator obiektów położonych przy ul. Szkolnej 13, należących do szkoły, w celu ochrony rozprzestrzeniania się epidemii korona wirusa zakazuje wstępu obcym osobom na teren posesji szkolnej, w tym na teren obiektów sportowych i placu zabaw. Informuję, że o każdym naruszeniu zakazu będą informowane służby porządkowe.

Zakaz obowiązuje do odwołania.

******************************************************

Informacje dyrektora o organizacji kształcenia od 1 września 2020 r. – wariant „A”.

Odbieranie dziecka ze szkoły. Powrót ucznia do domu ze szkoły.

1. Rodzic odbierający dziecko ze szkoły powinien być wyposażony w maseczkę zasłaniającą nos i usta.. Przed wejściem do wyznaczonego obszaru, powinien użyć płynu dezynfekującego.
          2. Rodzic punktualnie odbiera dziecko ze szkoły, zgodnie z informacją przekazaną przez wychowawcę klasy - oczekuje na przyprowadzenie go przez pracownika placówki na zewnątrz szkoły lub w wyznaczonym miejscu, zachowując dystans społeczny
             i ograniczając do minimum kontakty z innymi rodzicami oczekującymi na odbiór dziecka.
          3. Dzieci przebywające na placu zabaw lub na boisku szkolnym przyprowadza do oczekujących rodziców nauczyciel lub upoważniony pracownik szkoły.
          4. Niezbędne informacje dotyczące dziecka może przekazać rodzicowi upoważniony pracownik placówki.
          5. Uczeń niezwłocznie po zakończeniu zajęć nakłada zgodnie z instrukcją maseczkę/przyłbicę, zasłaniającą nos i usta. Może ja zdjąć dopiero po opuszczeniu szkoły.
          6. Wszelkie informacje na temat dziecka rodzic może uzyskać bezpośrednio od nauczyciela,  przez kontakt mailowy, telefoniczny, e-dziennik.
          7. Uczeń klas IV – VIII, po zakończonych lekcjach udaje się bezpośrednio do szatni i do wyznaczonego wyjścia w celu opuszczenia szkoły.

Podstawowym warunkiem skuteczności ograniczenia rozprzestrzeniania się koronawirusa jest rygorystyczne przestrzeganie zasad higieny osobistej. Konieczne jest również bieżące śledzenie komunikatów GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacji przesyłanych przez dyrektora szkoły lub wychowawców. Wszelkie informacje o zagrożeniu koronawirusem oraz o sposobach zapobiegania można znaleźć na stronie https://gis.gov.pl/Aktualnosci.