• Regulamin korzystania z boiska szkolnego

• 1. Administratorem boiska jest Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Sędziszowie Małopolskim.

2.Boisko szkolne jest miejscem przeznaczonym doprowadzenia zajęć z wychowania fizycznego, pozalekcyjnych zajęć sportowych uczniów szkoły, zajęć rekreacyjno-sportowych dla uczniów szkoły i osób z poza szkoły, oraz miejscem spędzania przerw międzylekcyjnych przez uczniów szkoły.

3.Zajęcia wychowania fizycznego oraz pozalekcyjne zajęcia sportowe uczniów szkoły odbywają się w obecnościnauczyciela. Za bezpieczeństwo uczniów podczas przerw międzylekcyjnych odpowiadają nauczyciele dyżurujący.

4.Przed rozpoczęciem zajęć lekcyjnych i po ich zakończeniu szkoła nie ponosi odpowiedzialności za bezpieczeństwo uczniów przebywających na boisku szkolnym.

5.Zajęcia rekreacyjno-sportowe dla osób z poza szkoły, odbywają się pod nadzorem instruktora sportu lub osoby odpowiadającej za najem boiska.

6.Korzystanie z boiska dla osób postronnych możliwe jest wyłącznie po uprzednim uzgodnieniu z dyrekcją szkoły (podpisanie umowy najmu). Warunkiem korzystania

z obiektu jest posiadanie odpowiedniego stroju i obuwia sportowego.

7.  SZKOŁA PODSTAWOWA nr 1 im. MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO

w SĘDZISZOWIE MAŁOPOLSKIM nie ponosi odpowiedzialności za wypadki powstałe w trakcie korzystania z obiektu - przez osoby z poza szkoły i osoby, które łamią postanowienia niniejszego regulaminu oraz ogólnie przyjęte zasady zachowania się na terenie szkoły.

8.   W celu zapewnienia bezpieczeństwa użytkownikom i korzystania z boiska zgodnie

z jego przeznaczeniem zabrania się:

· Używania butów piłkarskich na wysokich i metalowych korkach oraz kolców, korków.

·    Wprowadzania i użytkowania sprzętu innego niż zgodnego z przeznaczeniem boisk, np. rower, motorower, deskorolka, rolki itp..

·       Niszczenia urządzeń sportowych i płyty boiska.

·       Wchodzenia na ogrodzenie i urządzenia sportowe.

·       Palenia tytoniu i spożywania alkoholu lub innych używek.

·       Zaśmiecania obiektu, wnoszenia opakowań szklanych i metalowych.

·       Przeszkadzania w zajęciach lub grze.

·       Zakłócania porządku i używania słów wulgarnych.

·       Przebywania na terenie boiska w godzinach 20:00 – 7:00.

·       wprowadzania zwierząt.

·       Korzystania z boisk bez zgody nauczyciela, instruktora sportu.

·       Przebywania i korzystania z obiektów poza godzinami otwarcia.

9.    Rozstrzygnięcia dotyczące zgodnego z postanowieniami pkt. 8 korzystania z boiska podejmuje instruktor sportu lub osoba funkcyjna szkoły, która w zależności od sytuacji może:

·       nakazać zmianę obuwia sportowego,

·       zwrócić uwagę na niewłaściwe, niegodne z regulaminem zachowanie,

·       nakazać opuszczenie terenu boisk.

10. Wszelkie uszkodzenia boiska i jego urządzeń należy zgłaszać do nauczyciela wychowania fizycznego, nauczyciela dyżurującego lub w sekretariacie szkoły.

11. Stan techniczny obiektu sportowego i jego urządzeń kontroluje nauczyciel prowadzący zajęcia.

12. Za wszelkie uszkodzenia dokonane w czasie zajęć ponosi odpowiedzialność nauczyciel, opiekun prowadzący zajęcia lub osoba fizyczna, z którą zawarto umowę.Za nieuzasadnione, celowe uszkodzenie sprzętu, szkody materialne wyrządzone na sali gimnastycznej przez ucznia lub innego niepełnoletniego uczestnika lekcji, zajęć pozalekcyjnych ponoszą finansową odpowiedzialność jego rodzice lub prawni opiekunowie. Pełnoletni uczestnicy zajęć pozalekcyjnych ponoszą osobistą odpowiedzialność za wyrządzone szkody materialne.

13. Osoby przebywające na terenie obiektu sportowego zobowiązane są do zachowania porządku i przestrzegania powyższego regulaminu.

14. W zakresie spraw nieuregulowanych niniejszym regulaminem decyzję podejmuje Dyrektor Szkoły.