- Pomoce szkolne
- Konta bankowe
- Koszt obiadu
- Dodatkowe dni wolne od zajęć edukacyjnych
- Gdzie jest dziś świetlica?
- Formularze na świetlicę
- GODZINY DOSTĘPNOŚCI NAUCZYCIELI
- pedagog szkolny i pedagog specjalny
- spotkania z Rodzicami
- STYPENDIA
- Terenowy Punkt Konsultacyjny
- Pomoc w zakresie uzależnień
- Rada Rodziców - sprawozdanie
- opieka zdrowotna - higienistka szkolna
- Rodzicu, przeczytaj...
Rodzicu, przeczytaj...
POSZUKAJ SWOJEGO DZIECKA W PORTALACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH!!!
Jak uchronić dzieci przed niepożądanymi treściami? Jak ustrzec je przed zagrożeniami w sieci? Przemoc, której dzieci doświadczają w internecie jest w dużej mierze przedłużeniem konfliktów przeniesionych ze środowiska rówieśniczego.
***********************************************
-
TikTokerzy, czyli kto?
-
Zrób zdjęcie i prześlij znajomym! Snapchat
-
Sfotografuj i opublikuj, czyli...Instagram
https://portal.librus.pl/rodzina/artykuly/serwisy-spolecznosciowe-poradnik-dla-rodzica
************************************************
DEPRESJA - PODSTĘPNY WRÓG DZIECI I MŁODZIEŻY
************************************************
MAMO, SPRAWDŹ, CZY JESTEŚ BOOMERKĄ...
https://portal.librus.pl/szkola/artykuly/eluwina-jesieniaro-czyli-jezykowy-przewodnik-dla-boomera
************************************************
WARTO ZAPOZNAĆ SIĘ Z TYM ARTYKUŁEM
https://www.gov.pl/web/niezagubdzieckawsieci/jak-madrze-kontrolowac-aktywnosc-swoich-pociech-w-sieci
********************************************************************************************************************************************
POKOLENIE "ALWAYS ON"
https://portal.librus.pl/szkola/artykuly/co-polska-mlodziez-robi-w-sieci
20% nastolatków przyznaje, że to, co publikuje w Internecie o sobie nie jest prawdziwe. ⅓ ocenia siebie jako osobę uzależnioną od mediów społecznościowych. 25% uczniów czuje, że jest przeciążona nadmiarem informacji z Internetu. Co to oznacza dla polskiej młodzieży - jaka jest jej kondycja i co za sobą pociąga? Przedstawiamy pierwsze wyniki z badania Młodzi Cyfrowi przeprowadzonego na portalu Librus, w którym wzięli udział uczniowie z Waszych szkół.
[...]Pokolenie „Always on”
Co dziesiąty badany uczeń deklaruje, że korzysta z telefonu praktycznie cały czas. Prawie połowa uczniów, jeśli przebudzi się w nocy, sięga po swój smartfon. Aż 24,7% uczniów czuje się uzależnionych od swojego smartfona. Pogłębiona analiza statystyczna potwierdza te dane: ok. 20% wszystkich badanych osób osiąga ekstremalnie wysokie wyniki na skali fonoholizmu (nałogowe korzystanie z telefonu komórkowego), kolejne 20% uczniów osiąga wyniki wysokie. 1/3 uczniów uważa, że jest uzależniona od serwisów społecznościowych.
Syndrom FOMO i przeciążenie informacjami
Na syndrom FOMO (z ang. fear of missing out), czyli lęk przed byciem pominiętym, może cierpieć nawet 14% młodzieży. Aż 28% badanych uczniów odczuwa niepokój lub zdenerwowanie, gdy nie wie, co planują lub robią w sieci inni. Połowa młodzieży czuje potrzebę natychmiastowej reakcji na wiadomości w sieci. Jednocześnie 25% nastolatków czuje się przeciążona nadmiarem informacji docierających do nich przez Internet.
Pomoc w problemie
Co piąty nastolatek (20%) przyznał, że ocenia swoje dotychczasowe życie jako niezbyt szczęśliwe lub nieszczęśliwe, a ich stan zdrowia jest niezły lub kiepski. 12,2% uczniów w dniu realizacji badania przyznała, że czuje się źle, bardzo źle lub okropnie. Warto zwrócić uwagę, że w przypadku 16,6% uczniów okazuje się, że ich stan zdrowia jest gorszy niż ten sprzed 12 miesięcy, zaś kolejne 18% uczniów posiada niski poziom woli życia.
Około 15-20% badanych uczniów przejawia wyraźne symptomy samotności życiowej wskazując, że doświadcza ogólnej pustki, często czuje się osobami odrzuconymi, jak również przyznając, że nie ma wokół nich wystarczającej liczby ludzi. Deklarowane samopoczucie w dużej mierze zależy od oceny relacji rodzinnych, ale również od natężenia fonoholizmu, syndromu FOMO czy natężenia postawy Always on.
[...]
Próby ograniczenia korzystania ze smartfonu podejmuje co trzeci polski nastolatek.
-